Ücretsiz Blogger temaları

Ücretsiz Blogger temaları
Ücretsiz Blogger Temaları
Blogger, bildiğiniz gibi Google'un en eski ve en iyi ürünlerinden biridir. Her hangi bir ücret ödemeden, sadece Gmail hesabınızla Blogger'a kayıt olabilir ve blog sayfası oluşturabilirsiniz. Her ne kadar Blogger ücretsiz olarak 16 tane tema (şablon) kullanım imkanı verse de daha gelişmiş, daha iyi, SEO uyumlu, mobil uyumlu yeni Blogger temalarını da kullanabilirsiniz.

Blog sayfalarıyla bir çok alanda paylaşım yapanların zamanla farklı tasarımlara ihtiyacı olabiliyor. Tabi kullanıcı sayısının da gittikçe artması bu konuda bir çok tasarımcıyı tetikledi. Doğal olarak ta gün geçtikçe daha şık, daha profesyonel Blogger temaları piyasaya sürüldü. Örneklendirme yaparsak eğer yemek tarifleri için temalar, film dizi eleştirileri ile ilgili temalar, kişisel blog temaları ve benzerleri gibi.

Daha profesyonel Blogger temalarını ücretli satın alabileceğiniz gibi ücretsiz olarak indirebileceğiniz Blogger temaları da mevcut. Bu sayfada da sizler için ücretsiz olarak indirebileceğiniz birbirinden şık, güzel ve profesyonel en iyi Blogger temaları listeledim ve sürekli güncel tutmaya çalışacağım.

1. Dzine Blogger Teması


Dzine Blogger Teması
Dzine Blogger teması bir çok farklı konularda paylaşım yapanlar için tercih edilebilir bir tema. SEO dostu olan bu tema mobil uyumlu ve oldukça hızlı. Sosyal sayfa ikonları ve açılır menü yer alıyor temada. Ayrıca benzer içerikler eklentisi, breadcrumbs eklentisi, sosyal paylaşım butonları ve Blogger, Disqus, Facebook yorum sistemleri de ekli.

2. Bolt Blogger Teması


Bolt Blogger Teması
Bolt Blogger teması bir magazin teması olarak paylaşıma sunulmuş yalnız daha çok yeni nesil firma tanıtım sitelerini andırdığını söyleyebilirim. Mobil uyumlu ve SEO dostu olan bu temada sticky (yapışkan) menü ve bir çok farklı fonksiyonlar yer alıyor. Temayı canlı olarak incelemeniz daha iyi olacaktır.

3. Addiction Kişisel Blogger Teması


Addiction Kişisel Blogger Teması
Addiction kişisel Blogger teması gayet sade ve şık bir kişisel blog temasıdır. Özellikle bu temaya bayıldım. SEO dostu ve mobil uyumlu bu temada. Benzer yazılar eklentisi, açılır menü eklentisi ve kişisel bloglarda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eklentiler mevcut temada.

4. Easy Grid Blogger Teması


Easy Grid Blogger Teması
Mobil uyumlu olan Easy Grid Blogger teması, kişisel blog, fotoğraf blogu, haber ve dergi blogu olarak kullanılabilecek harika bir tema. Kolay açılır menü, tam ekran genişliği ve ızgara şeklinde yayınların sıralandığı gayet güzel bir tema.

5. N Light Blogger Teması


N Light Blogger Teması
N Light Blogger teması haber, magazin, dergi blogu olarak kullanılabilecek bir tema. SEO dostu ve mobil uyumlu olan bu tema oldukça hızlı. Sade ve şık olan N Light Blogger temasında breadcrumbs, benzer yazılar eklentisi var ayrıca emoji eklenebilir yorum kısmı ile gayet uyumlu bir temadır.

6. Braxton Blogger Teması


Braxton Blogger Teması
Moda blogu aynı zamanda kişisel blog olarak kullanabileceğiniz Braxton Blogger teması mobil uyumlu, oldukça şık ve sade Blogger temasıdır. Sticky (yapışkan) açılır menü, benzer yazılar, yazar hakkında gibi eklentilerin yer aldığı bu Blogger teması oldukça ideal bir şablondur.

7. Velocity Blogger Teması


Velocity Blogger Teması
Özellikle kişisel blog olarak kullanılabilecek oldukça sade ve şık bir tema Velocity Blogger teması. Tema mobil uyumlu ve benzer yazılar eklentisi, açılır üst menü, yazar hakkında eklentileri bulunmakta.

8. Ripple Pro Blogger Teması


Ripple Pro Blogger Teması
Ripple Pro, clean and responsive diye tabir edilen sade ve uyumlu bir Blogger teması. Öncelikle temanın çok şık eve sade olduğunu belirtmek isterim. Daha sonra mobil uyumlu ve SEO dostu bir tema. Temada mouse ile sürüklenebilen slider, açılır ve sticky(yapışkan) üst menü, benzer yazılar eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve breadcrumbs eklentisi bulunuyor. Başta kişisel blog olmak üzere bir çok konuyla ilgili içerikleri paylaşabileceğiniz muhteşem bir Blogger teması.

9. Isimple Blogger Teması


Isimple Blogger Teması
Isimple Blogger teması bir magazin/haber/dergi teması olarak kullanılacağı gibi bir kişisel blog olarak ta kullanılabilir. Oldukça sade, mobil uyumlu bir Blogger teması. Benzer yazılar eklentisi ile birlikte farklı eklentilerde yer alıyor temada.

10. Mymag Blogger Teması


Mymag Blogger Teması
Haber, dergi, magazin gibi blog siteleri için kullanılabilecek ideal bir tema Mymag Blogger teması. Açılır üst menü, benzer yazılar eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve ana sayfada etiket bazlı çoklu alanlar mevcut. Tema ayrıca SEO dostu ve mobil uyumlu bir Blogger teması.

11. Blogish Blogger Teması


Blogish Blogger Teması
Blogish Blogger teması kişisel blog olarak kullanılabilecek ideal bir temadır. SEO dostu ve mobil uyumlu olan temada, açılır üst menü, yazar hakkında eklentisi, benzer yazılar eklentisi bulunmakta. Sarı renklerle yakalanmış uyum, çok şık bir görünüm kazandırmış.

12. Nanopress Blogger Teması


Nanopress Blogger Teması
Tam anlamıyla haber teması diyebiliriz Nanopress Blogger temasına. Mobil uyumlu olan bu tema, haber blogları, haber siteleri olarak kullanılabilecek şık bir tema. Bir çok eklenti ve özellik mevcut temada.

13. Angel Blogger Teması


Kişisel blog, moda blogu gibi blog çeşitlerinde kullanabileceğiniz harika bir Blogger teması. Mobil uyumlu olan Angel adlı Blogger teması slider alanına sahip. Bir çok eklenti ve özellik mevcut temada.

14. Simplify Blogger Teması


Simplify Blogger Teması
Kişisel blog, haber blogu, magazin, dergi, moda ve benzeri konular için kullanabileceğiniz harika bir Blogger teması daha. Yeni nesil Blogger teması olan Simplify Blogger teması açılır menü, yapışkan sidebar özelliği ile oldukça kullanışlı. Mobil uyumlu olan bu tema ayrıca SEO uyumlu.

15. Newcon Blogger Teması


Newcon Blogger Teması
Haber blogu olarak kullanabilecek harika bir tema, Newcon Blogger teması. Kategorilere ayrılmış ana sayfasıyla hem mobil uyumlu, hem de SEO dostu bir Bogger teması.

16. Flex Mag Blogger Teması


Flex Mag Blogger Teması
Özellikle teknoloji blogları için oldukça uygun olduğunu düşündüğüm harika bir blog. Mobil ve SEO uyumlu olan bu Flex Mag adlı tema sadece teknoloji değil bir çok blog türü için tercih edilebilir.

17. Fusion Blogger Teması


Fusion Blogger Teması
Moda blogu, makyaj blogu, haber, teknoloji blogu ya da kişisel blog gibi bir çok kategoride içeriklerinizi özenle paylaşabileceğiniz sade ve şık bir Blogger teması. Tema mobil uyumlu ve SEO için gereken eklentiler temada mevcut.

18. Global Blogger Teması


Global Blogger Teması
Daha önce kullandığım ve oldukça memnun kaldığım profesyonel Blogger teması diyebilirim Global Blogger teması için. Emlak blogu olarak kullanmıştım. SEO ve mobil uyumlu olan temanın yönetim panelinde de ufak değişiklikler yer alıyor. Ana sayfanın etiketlere göre bölümlere ayrılması, benzer içerikler eklentisi, yazar hakkında eklentisi ve 3 seçenekli yorum kısmı oldukça şık. Temayı özellikle haber, emlak, dergi blogu şeklinde kullanabilirsiniz.

19. Juliet Blogger Teması


Juliet Blogger Teması
Özellikle moda blogları için kullanılabilecek oldukça şık ve sade bir Blogger teması, Juliet Blogger teması. Oldukça hoş bir tema olan Juliet Blogger teması SEO ve mobil uyumlu bir tema.

20. SeoHub Blogger Teması


SeoHub Blogger Teması
Mobil ve SEO uyumlu olan SeoHub Blogger teması oldukça kullanışlı basit bir tema. Bir çok blog türü için tercih edilebilir. Ama hızı için olumlu şeyler söyleyemem.

21. EveryDay Blogger Teması


EveryDay Blogger Teması
Bu tema gerçekten güzel bir tema. Kişisel blog, moda, haber, dergi, magazin, sinema blogu gibi bir çok farklı blog türü için kullanılabilir. SEO ve mobil uyumlu olmasının yanında görsellere eklenen ufak animasyon kodları ile oldukça göze hitap eden kullanışlı bir tema.

22. Hilary Blogger Teması


Hilary Blogger Teması
Kişisel blog, moda blogu, dergi, magazin gibi blog türleri için tercih edebileceğiniz harika bir Blogger teması, Hilary Blogger teması. Tema hem mobil uyumlu hem de SEO uyumlu bir tema.

23. Blogger CV Teması


Blogger CV Teması
Evet bir CV teması. Sora Template'den harika tema. Mobil uyumlu olmasının yanında animasyonlu ana sayfasıyla gayet profesyonel bir kişisel web sitesi havası var temada. Canlı demoyu kontrol ettiğinizde siz de anlayacaksınız ne kadar da başarılı bir tema olduğunu.

24. Vienna Lite Blogger Teması


Vienna Lite Blogger Teması
Temanın SEO ve mobil uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Benzer içerikler ve iki tane menü eklentisi de bulunuyor. Bu temayı kişisel blog olarak kullanabilirsiniz.

25. Memento Creative Blogger Teması


Harika bir kişisel blog teması diyebilirim. SEO için bazı eklemelerin yapılması gerekiyor ama mobil uyumlu olan bu tema kesinlikle çok farklı ve yaratıcı bir tasarıma sahip.

35 yorum:

 1. Bugüne kadar hep dışarıdan temalar kullandım ancak artık Blogger'ın yeni güncellenen temalarını kullanıyorum. Yeniler de fena değil.

  Teşekkürler bilgiler için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni temalar çok iyi gerçekten. Dün farklı bir blog sayfası açıp inceledim. Çok hoşuma gitti. Ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için...

   Sil
  2. Sizin Temanızı verirmisiniz ?

   Sil
  3. Blog Tecrübem için düzenlenen bir tema bu.

   Sil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, yalnız yorum kurallarına uyarsanız sevinirim. (Yorumlara aktif link eklemeyin lütfen)

   Sil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok hoşuma giden hazır blogger teması bulamadım şimdiye kadar. Uygulama konusunda da tecrübesizim. Gerçi sosyalmedyacafe baya ayrıntılı anlatmıştı. Sonra baktım temalar google tarafından yıllar sonra güncellenmiş. Birini uygulamak istedim, geçen bir yayınında bahsettiğin gibi kullanışlı gelmedi. Şimdilik eski temayla devam ediyorum. Beğendiğim hazır bir tema bulursam umarım yardımcı olursun:) Yayında bahsettiklerini de incelemeyi düşünüyorum. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim... Tabi, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

   Sil
  2. Selamun aleykum braxton adlı temayı kurdum ben yenı ugrasmaya basladıgım ıcın pek bılmıyorum ama su menulerı nasıl aktıf ederız yanı ag nasıl olustururuz html den ısımlerını degıstırebılıyorum fakat mısal bır yazıyı 4. menuye nasıl koyucam bununla alakalı bır vıdeonuz varsa cok memnun olurum

   Sil
  3. A.S. Blogger tema kısmından Ctrl F yardımıyla istediğiniz sekmeyi yeniden adlandırabilir ve link verebilirsiniz.

   Sil
  4. Maalesef konuyla ilgili bir videolu anlatımım yok.

   Sil
 5. Addiction teması gerçekten çok hoş duruyor hocam. Çok teşekkürler. Deneyeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Benim favorim de o :) Teşekkürler yorumunuz için...

   Sil
 6. Velocity teması güzelmiş 😉

  YanıtlaSil
 7. Favorim Juliet :) bir deneme yapacağım.. Teşekkürler (ve yakın zamanda imdat çığlıkları) :D

  YanıtlaSil
 8. Güzel temalar varmış.
  Emeğinize sağlık

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 9. Muhakkak bakacağım temalara çok teşekkür ederim. Çok güzel, bilgilendirici paylaşımlarınız var.

  YanıtlaSil
 10. sizin kullandığınız tema hangisidir acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog Tecrübem için düzenlenen bir tema bu.

   Sil
 11. Sizin kullandığınız tema çok hoşmuş paylaşma imkanınız yok mu hocam ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, teşekkür ederim ama maalesef paylaşamam. Çünkü Blog Tecrübem için tasarladım.

   Sil
 12. BlogHocam 22. Temayı Kullanıyor .))

  YanıtlaSil
 13. hocam merahaba ben sizin temalardan birini kurmayı deniyorum fakat benim menülerim fazla oldugu için çok degil bir tanesini alt menü yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada temaya uyumlu olması lazım yanı kendisi gibi göürünmeli html kodu lazım kısaca

   Sil
  2. Merhabalar. Hangi temayı tercih ettiniz?

   Sil
 14. Güzel bir sayfanız var. bu temayı hala paylaşmayı düşünmüyor musunuz

  YanıtlaSil
 15. Kişisel düşünce ve yazılar yazmak istiyorum bununla ilgili hangi temayı önerirsiniz

  YanıtlaSil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Copyright © 2017 Kişisel Blog Sitesi Her hakkı sakldır.
I Blogger!
Blog Tecrübem, yazarın Blogger sayfalarını geliştirici içerikleri, webmaster, SEO, teknoloji ve sosyal medya ile ilgili konuların yer aldığı bir kişisel blogtur.