Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!

18 Temmuz, 2017

Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!
Blogger bloglarda www sorunu ve çözümü!
Özel domain eklediğim Blogger blogum, başında www olmadan açılmıyor? Blogspot bloguma eklediğim alan adı başında www olmadan açılmıyor?

Geçtiğimiz günlerde sahip olduğum farklı bir siteyi kontrol ederken bir sorunla karşılaştım, daha doğrusu unuttuğum bir eksiklikle, www sorunu. Bildiğiniz gibi Google Blogger sayfalarımıza özel alan adı ekleyebiliyoruz. Yani kişisel blogumun linki olan blogtecrubem.blogspot.com adresini blogtecrubem.com ya da net şeklinde düzenlemem mümkün. Bu işlem için yapılması gereken bazı ayarlar var. Bu konuya daha önce yazdığım "Godaddy'den alınan domaini Blogger'a entegre etme" başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirirken yapılması gereken bir işlem daha var. Başında www olmayan özel alan adını www olan konuma yönlendirme işlemi.

Bu ayarı yapmazsak eğer linkin başında www olmadan blogumuza ulaşmamız pek mümkün olmaz.

Peki www sorununu nasıl çözebiliriz?


Yapılması gerekenler oldukça basit. İlk olarak Blogger kullanıcı panelinden Ayarlar seçeneğini seçiyoruz.
www sorunu ve çözümü!
Daha sonra yukarıda yer alan resimdeki gibi Düzenle seçeneğini,
www sorunu ve çözümü!
ve daha sonra açılan bölümde yukarıdaki gibi yönlendir seçeneği tercih edilir. Ve kaydet butonuna tıklanarak işlem sonlandırılır. Tüm yapılması gerekenler bunlardı.

Bu işlemin ardından başında www olmadan da blogunuza erişim sağlanabilinecek. Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum yaparak bana bildirebilirsiniz. Ayrıca bu konunun ardından "Yandex kurumsal maili Godaddy domaine entegre etme" başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

13 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lütfen yorum kurallarına uyunuz. Blogunuzun tanıtımını yapmak istiyorsanız Misafir Blogger sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

   Sil
 2. Bu işlem com yada net uzantılı siteler için mi yoksa blogspot için de uygulanması gerekli mi acaba,tam anlayamadım kusura bakmayın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özel alan adı eklenen bloglar için. (com, net gibi...)

   Sil
 3. bilginiz için çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Merhaba godaddy ile yönlendirme yaptım ama hata veriyor acaba nasıl çözerim bu hatayı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://blogtecrubem.blogspot.com/2017/01/godaddyden-alinan-domaini-bloggera-entegre-etme.html bu içerikte detaylı olarak paylaşmıştım yönlendirme yapılırken neler yapılması gerektiği konusunda. Ama hala sorun yaşıyorsanız GoDaddy'in müşteri hizmetlerini arayın, bizzat ilgileniyorlar.

   Sil
 5. Hocam ben bloggerdan video sitesi yaptım..Şimdiye kadar bir sorun yoktu ama.. Şimdi videoların üzerinde " no image available" diye bir yazı çıkıyor sadece...Tüm videoların üstünde bu yazı var.. Nedeni ne acaba , yardımcı olursanız sevinirim...Teşşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, blogunuzun linkini paylaşabilir misiniz?

   Sil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
  3. Temadan kaynaklı bir sorun var sanırım. YouTube görsellerini ana sayfaya çekmiyor.

   Sil

Yorum yaparken:
1. İçerik konusuyla alakalı olmasına özen gösterin.
2. Aktif link bırakmayın. (Hemen silinir!)
3. Yazım ve dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın lütfen. Konu ile ilgili olmayan sorularınız için ise Blogger Yardım veya İletişim sayfalarını kullanınız.

Copyright © 2017 Blog Tecrübem - Kişisel Blog Her hakkı sakldır.
I Blogger!